Promosyon Ajanda Hakkında Bilmedikleriniz!

Promosyon Ajanda

Özellikle iş hayatındaki insanlar için vazgeçilmez birer promosyon aksesuarlardır. Her ne kadar teknolojinin gelişimi ile doğru orantılı olarak cep telefonlarımızda yada bilgisayarlarımızda hatırlatma özellikleri olsada promosyon ajandalar ın yerini alamazlar. Çünki promosyon ajandalar yılların getirdiği bir alışkanlık ve de gelenek gibi olmuştur. Bu aksesuarların öneminden dolayıda biz promosyon firmaları, promosyon imalatçıları tarafından da bu kavranıp üzerinde durulmuştur. Bir çok farklı malzeme kullanılarak farklı ajandalar üretilmiştir. yada değişik ajanda modelleri yapılmıştır. Malzemelerine göre ajanda çeşitleri aşağıdaki gibidir;

1- Suni Deri Ajanda :

: bu ajandalar da suni deri kullanılmaktadır. farklı renkler desenler ve de kaliteler mevcuttur.

2- Thermo Deri Ajanda:

Bu ajandalarda suni derinin bir çeşidi olan Thermo deri kullanılmıştır.

3- Deri Ajanda:

Gerçek deri kullanılan ajandalardır. Genelde geçme kılıf olarak yapılır ve bir kaç yıl kullanılması sağlanır. Malum derinin pahalı olmasından dolayı.

4- Cilt Bezi Ajanda:

Cilt bezi kullanılarak yapılan ajandadır. Fiyatının ekonomik olmasından dolayı tercih nedeni olabilir. yine farklı kalite renk ve desenlerde mevcuttur.

5- Quagüle Ajanda:

Yine suni derinin bir çeşidi olan  quagüle deriden yapılan ajandalardır.

6- Salpa Deri Ajanda:

Atık derilerin harmanlanmasından elde edilen işlem görmüş deriye salpa deri denir. bundan da yine ajanda yapılmaktadır.

7- Sıvama kapak ajanda:

Kağıdın mukavvaya sıvanması ile yapılan ajandadır. 4 renk ofset baskı uygulanabilmesi açısından ve ekonomik ajanda olmasından dolayı tercih sebebi olabilir.

8- Diğer ajandalar: Saten kumaş, kot kumaş yada farklı kumaş çeşitleri kullanılarakda (mukavvaya sıvanarakda) ajanda kapakları yapılmaktadır.

9- Pvc Kapak Ajanda; Pvc kapak ile yapılan ajandalardır.

10- Geri Dönüşümlü Ajanda: geri dönüşmüş kağıttan yapılan ajandadır.

Malzemeleri dışında modellerine görede ajanda çeşitleri mevcuttur.

1- Spiralli Ajanda: Ajandaya spiral takılır. Kullanım kolaylığı açısından şıktır.

2- Mekanizmalı Ajanda: 4’lü yada daha fazla kıskacı olan metal mekanizma takılır ve araya notlar kyulabilme açısından çok kullanşlı bir ajandadır. Genelde vip ajanda olarak tercih edilir.

3- Geçme Kılıf Ajanda: 2 parçadan oluşur. ajanda nın kendisi ve birde kılıfı. bir kaç yıl kılıf aynı kalıp ajanda değiştirilerek kullanılabilir. iç kapak kısma vcepler yapılabilir. Toplantı bloknotu gibide kullanılabilir.

4- Ciltli Ajanda: Genelde ekonomik ajandadır. adetli ajanda siparişlerinde tercih edilir.

5- Lastikli Ajanda; Son yıllarda moleskine defter modasından dolayı defter ve jandalarda lastik moda olmuştur. Ajanda arasına konulan bir ürünün düşmemesi açısındanda bu model kullanışlıdır.

Büyüklüklerine görede ajanda lar gruplanabilir.

1- 14×20 Ajanda; Çok kullanılan bir boydur. Genelde elde taşıma amaçlıdır. Bu ölçüye yakın olarak 13×21 de çok kullanılmaktadır.

2- 17×24 Ajanda: masa üstü kullanımı için çok uygundur.

3- 20×27 Ajanda: En büyük boydur. masa üstü kullanıma uygundur. genelde haftalık olarak tasarlanır. ama istenirse günlükde olabilir. Çok fazla notu olan kişiler için uygundur.

4- Ara boy Ajanda: Bu ölçüler dışındada istenen ebatta ajanda yapılır.

Ajandalar genelde çizgili yapılır. bazı firmalar kareli olarakda tercih etmektedirler. Yine son yıllarda tarihsiz ajandalar çıkmıştır. Bunun nedeni stok olarak yapıldığında başka senelerdede kullanımını sağlamaktır.

Ajanda Baskı Seçenekleri; Ajanda Baskı Çeşitleri;

Malzemelerine göre baskıları değerlendirebiliriz. örneğin, Suni Deri Ajanda, Thermo Deri Ajanda, Quagüle Ajanda, Deri Ajanda yada Salpa Deri Ajanda lara klişe baskı uygun olacaktır. Ama sıvama kapaklara ofset baskı, Kişiye Özel Ajanda lara ise metal etiket üstü lazer baskı uygun olacaktır.

 Promosyon Ajanda Hakkında Bilmedikleriniz!